Nie je mydlo ako mydlo – BIO kastílske mydlo Dr.Bronner´s

Verili by ste tomu, keby vám niekto povedal, že existuje mydlo, ktoré má viac ako 18 využití?

Vlastne ich má nespočetne veľa a záleží len na vašej kreativite na čo všetko ho použijete. Môžete si s ním dokonca umývať aj zuby!

Reč je o mydle od značky Dr. Bronner´s a musím povedať, že toto mydlo by vám na kozmetickej poličke rozhodne nemalo chýbať. Môžete si ho zakúpiť u nás na online shope alebo priamo na predajni. Predtým než tak však urobíte prečítajte si tento článok a presvedčte sa sami. Budete určite milo prekvapení.

Značka Dr. Bronner´s je americká rodinná firma založená v roku 1948, ktorá sa už viac ako 150 rokov zaoberá výrobou prírodnej bio fairtrade kozmetiky. Vo svojich produktoch kombinuje predovšetkým rastlinné esenciálne oleje. Základom sortimentu Dr.Bronner´s univerzálne tekuté mydlá s mnohými spôsobmi použitia v 8 druhoch vôní (bez vône, mäta, čajovník, eukalyptus, citrus-pomaranč, levanduľa, ruža a mandľa) a presne o týchto mydlách bude dnes reč. Zvyšnú časť sortimentu tvoria ďalšie kozmetické prípravky ako  tuhé mydlá, telové mlieka, balzamy na pery atď…

V žiadnom tekutom mydle Dr.Bronner´s nesmie chýbať voda, kokosový olej, bio olivový olej, bio jojobový olej, bio konopný olej, tokoferoly ( vitamín E ), kyselina citrónová , hydroxid draselný a bio olej z palmových jadier/semienok ( nemýľte si ho s palmovým olejom, ktorý má využitie v potravinárskom priemysle a nepatrí medzi kvalitné a zdravé oleje) a esenciálne oleje, ktoré mydlám dodávajú rôzne vône.


Teraz sa však konečne dostávame k spomínaným využitiam týchto úžasných mydiel „na všetko“. Okrem klasického použitia na umývanie rúk a tela môžete tieto mydlá využiť veľmi pestro a to napríklad aj ako :

 • šampón na vlasy
 • umývanie tváre
 • sprej na rastliny (pridajte pár kvapiek levanduľového mydla do vody, zmiešajte so štipkou kajenského korenia, zmes nalejte do rozprašovača)
 • inhalácie (pridajte pár kvapiek mydla do horúcej vody, prikryte si hlavu uterákom a inhalujte)  
 • mydlo na holenie (hlavne pre pánov – stačia 2 kvapky do nádobky a po pretrepaní vznikne kvalitná pena)
 • na čistenie zubov a ďasien (môže vás odradiť zvláštna mydlová chuť, ale nie je to nič na čo by sa nedalo zvyknúť , výsledkom budete prekvapení)
 • pena do kúpeľa (na obláčikovo hustú penu vám postačí jeden naplnený vrchnáčik)
 • deodorant (stačí 1 – 2 ml mydla nariedeného v 125 ml vody, rozprašovač a zázrak je na svete – odporúčame pridať aj štipku kvalitnej himalájskej soli pre lepší účinok)
 • umývanie ovocia a zeleniny (stačí 1- 2 kvapky do naplneného drezu s vodou , ideálne je mydlo bez vône)
 • osviežovač dychu (eukalyptová vôňa pridaná do vody, pre lepšiu aplikáciu taktiež v rozprašovači)
 • čistič domácnosti (napr. na umývanie podláh stačí pridať 1 – 2 vrchnáčiky mydla do menšieho vedra s vodou, alebo na umývanie riadu)
 • voda po holení
 • umývanie detí aj vašich domácich maznáčikov (jemné a prírodné zloženie nedráždi citlivú detskú pokožku ani jemnú kožu vašich domácich miláčikov)
 • repelent (napr. vôňa levandule zriedená s vodou a taktiež pridaná do rozprašovača)
 • prací prášok (pre plnú práčku pridajte približne 60 ml mydla ktorejkoľvek vône a k tomu trocha sódy, s výsledkom určite nebudete sklamaní – mydlo je vhodné aj na ručné pranie či odstraňovanie škvŕn)

A ešte mnoho ďalších využití. Nebojte sa byť kreatívni a upustiť uzdu svojej fantázie. Zaručene vám napadnú ďalšie možnosti využitia. Časom sami prídete na to, prečo si tekuté mydlo Dr.Bronner´s jednoducho zamilujete.

Vyberte si ten svoj jedným kliknutím: Dr. Bronner’s – BIO kastílske mydlo.


 *PRE ZAUJÍMAVOSŤ* 

   2016 All-one Report alebo 6 zásad, ku ktorým sa Dr. Bronner’s zaväzuje:

 1. Tvrdo pracuj! Expanduj!

 2. Staraj sa o svojich zákazníkov!

 3. Pristupuj k svojim zamestnancom ako k rodine!

 4. Buď férový k svojim dodávateľom!

 5. Staraj sa o Zem ako o svoj vlastný domov!

 6. Neprestávaj dávať ďalej!


Produkty Dr. Bronner’s majú nasledovné certifikáty:

Leaping Bunny” = produkt, ani jeho zložky nie sú testované na zvieratách. Certifikát je vydávaný CCIC (Coalition for Consumer Information on Cosmetic), organizáciou združujúcou spoločnosti bojujúce za práva zvierat

 

Fair for Life Social & Fair Trade Certification Program”= všetky hlavné zložky produktov sú Fair Trade certifikované. Dr. Bronner’s boli prvou spoločnosťou na svete, ktorá vybudovala Fair Trade certifikovanú sieť dodávateľov kokosového a palmového oleja

           “Non-GMO Project” = produkty neobsahujúce geneticky modifikované zložky

 

 “USDA’s National Organic Programm” = prísady použité v Dr. Bronner’s výrobkoch pochádzajú z organického hospodárstva

 

 

 “Vegan Action” = výrobky neobsahujú živočíšne produkty a nie sú použité ani počas procesu výroby

 

 

“NSF:Personal Care Products Containing Organic Ingredients” = produkt obsahuje minimálne 70% bio ingrediencií, avšak nespĺňa kritéria NOP (National Organic Program), keďže je primárne zameraný na potraviny a ich výrobné procesy

 

Viac o Dr.Bronner´s nájdete aj na stránke: www.drbronner.sk

 

 

Publikované: 23. 07. 2018

Zdieľať

Odporúčané články

KURKUMA – viac ako len korenie

Kurkuma, známa tiež ako indický šafrán, je korenie,ktoré svojim vzhľadom pripomína zázvor. Známa je najmä pre svoju oranžovo-žltú farbu, ktorá je pre ňu typická. Kurkuma je však známa najmä pre svoje liečivé schopnosti, ktoré pozná a využíva čínska medicína už po stáročia.

Je cholesterol naozaj taký nebezpečný?

“Problémom je prevaha omega-6 nad omega-3, kedže dnes sa vo veľkom používa slnečnicový alebo repkový olej”

Náš pohľad na zdravú výživu

“Dôraz kladieme hlavne na nutričnú hodnotu potravín”

“Rozlišovať musíme teplú a studenú kuchyňu a čistotu tukov, ktoré v stravovaní uživame”

Aktuálne novinky priamo na váš e-mail.