ALOA PRAVÁ (Aloe Vera) – liek na všetko

Aloa pravá je sukulentná rastlina, ktorá rastie prevažne v tropických a subtropických oblastiach. Je obľúbeným liečivom už tisícky rokov.

Aloa pravá je sukulentná rastlina, ktorá rastie prevažne v tropických a subtropických oblastiach. Je obľúbeným liečivom už tisícky rokov. Poznali ju už v starovekom Egypte, kde ju nazývali aj ako „rastlina nesmrteľnosti“ a často bola súčasťou pohrebných rituálov. Egypťania ňou už v 14-tom storočí balzamovali telá svojich pozostalých kráľov, údajne aj Tutanchámona. Vnútro jeho telesnej schránky bolo potierané gélom z aloe vera, ktorú Egypťania nazývali aj ako „krv Bohov“ .

Práve vďaka týmto zvykom a rituálom počas balzamovania sa mnohé múmie zachovali až dodnes.

Vraj aj známe kráľovné Nefertiti a Kleopatra používali šťavu z listov Aloe k omladeniu pleti.

Alexander Veľký používal údajne Aloe na to, aby liečil rany svojich vojakov a známy cestovateľ Krištof Kolumbus ju so sebou vozil na všetky výpravy. Takto by sme mohli pokračovať ešte dlho. Teraz sa však zamerajme skôr na to, na čo používame Aloe Veru dnes.

V dnešnej dobe používame Aloe v kozmetike, potravinárstve a aj ako farmaceutikum. Využití je mnoho.

Jednou z hlavných účinných látok je polysacharid – acemanán. Táto substancia pri vnútornom použití aktivuje imunitný systém, chráni bunkové membrány a pôsobí antibakteriálne, antivirálne a antimykoticky. Okrem toho obsahuje Aloa aj vápnik, horčík, zinok, selén, mnoho vitamínov a aminokyseliny. Celkovo obsahuje viac ako 200 farmakologicky významných látok.

Najdôležitejšou zložkou rastliny, z ktorej čerpáme najväčšie množstvo benefitov je priezračná gélová tekutina, ktorá sa nachádza vo vnútri rastliny pod hrubou šupkou. Šupka listov obsahuje latex, ktorý jej dodáva horkú chuť a môže pôsobiť na ľudský organizmus dráždivo. Nás však skôr zaujímajú tie pozitívne účinky na ľudský organizmus a tak si o nich niečo povieme.

Medzi najdôležitejšie vnútorné účinky sa radia hlavne tie detoxikačné. Okrem toho však Aloe Vera bráni dehydratácii organizmu, podporuje činnosť pečene, znižuje hladinu cukru aj cholesterolu v krvi. Taktiež pomáha pri zápche, tráviacich a črevných problémoch, artritíde, cukrovke, obezite, astme a posilňuje imunitný systém. Vraví sa, že Aloe Vera spomaľuje rast a delenie nádorových buniek. Prejdime však aj k tým vonkajším pozitívnym účinkom, ktoré nie sú o nič menej dôležité ako tie vnútorné. Patria sem protiplesňové, protizápalové a taktiež antivírusové účinky. Gél z Aloe môže pri pravidelnom používaní odstrániť celulitídu, lupienku a mnoho ďalších kožných ochorení. Je vhodná aj pri liečbe omrzlín, popálenín, rezných rán a odrenín. Môže byť skvelým pomocníkom najmä v lete, keď je naša pokožka často podráždená silným slnečným žiarením. Chladivý účinok a hydratácia, ktorú nám Aloe poskytuje sú presne to, čo naša pokožka potrebuje po dlhom dni strávenom na slnku. Okrem iného ju môžeme použiť aj na vlasy.

Aloe má fakt nespočetné množstvo využití a tak neváhajte a pustite sa do ich skúmania.

Môžete začať už teraz a pozrieť si produkty, ktoré ponúkame online alebo priamo na predajni Baylee market. Tešíme sa na Vás! 🙂

 

ODPORÚČAME:

 

EkoMedica 100% šťava z Aloe

EkoMedicaSK, Šťava z aloe 99,8%, 500ml

 

Aloe Vera gél

https://baylee.sk/produkt/aloe-pura-aloe-vera-gel-999-200ml/

 

Gél na opaľovanie faktor 15

Aloe Pura, Aloe Vera gél na opaľovanie – slnečný faktor 15, 200 ml

 

Gél po opaľovaní

https://baylee.sk/produkt/aloe-pura-aloe-vera-gel-po-opalovani-200-ml/

 

Krém na ruky

https://baylee.sk/produkt/urtekram-krem-na-ruky-aloe-vera-75ml/

 

Sprchový gél

https://baylee.sk/produkt/urtekram-sprchovy-gel-aloe-vera-500ml/

 

Šampón 

https://baylee.sk/produkt/urtekram-sampon-aloe-vera-500ml/

 

Krémové deodoranty

https://baylee.sk/produkt/rae-prirodny-kremovy-dezodorant-color-aloe-vera15ml/

 

https://baylee.sk/produkt/rae-prirodny-kremovy-dezodorant-mandala-aloe-vera15ml/

 

Čaj

https://baylee.sk/produkt/yogi-tea-white-tea-aloe-vera-biely-caj-s-aloe-vera-17x18g/

 

Publikované: 20. 07. 2018

Zdieľať

Odporúčané články

Moderná prírodná kozmetika? To je benecos!

Doposiaľ boli prírodné kozmetické výrobky nenápadné a bezfarebné. Teraz je tu ale nová alternatíva: Značka benecos je moderná prírodná kozmetika za prijateľnú cenu !

Faith in Nature

História značky Faith in Nature začala už pred 40 rokmi, v čase keď sa výroba prírodných produktov iba začala prebúdzať . Základnou myšlienkou bola výroba produktov šetrných k pokožke a k prírode zároveň. Faith in Nature dodnes dôsledne dbá na výber kvalitných surovín, nepoužíva žiadne synteticky vyrobené prídavné látky. Základom produktov je pramenitá voda pochádzajúca z jazera Lake District. Suroviny pochádzajú z miestnych zberov a z Fair trade produkcie. Výrobný proces je založený na často tisícročných poznatkoch a skúsenostiach liečivých látok v spojení s modernými výrobnými technológiami.

Nie je mydlo ako mydlo – BIO kastílske mydlo Dr.Bronner´s

Verili by ste tomu, keby vám niekto povedal, že existuje mydlo, ktoré má viac ako 18 využití?

Aktuálne novinky priamo na váš e-mail.